fbpx
SEO UA

SEO UA

Тонзиліт – це запалення ділянок лімфоїдної тканини (мигдаликів), розташованих на задній стінці глотки. Вони захищають організм від проникнення потенційно небезпечних вірусів чи бактерій, але у деяких випадках можуть інфікуватися.

Типи тонзиліту (гострий та хронічний)

Існують два типи захворювання: гострий та хронічний тонзиліт, що дещо відрізняються за симптомами та лікуванням. У першому випадку ознаки інфекції зникають протягом 7-10 днів. При хронічному перебігу збудники зберігаються у тканинах мигдаликів, викликаючи періодичні загострення. Лікування хронічного тонзиліту – складне завдання, з яким можуть впоратися лише досвідчені лікарі-отоларингологи. Таке захворювання потребує комплексної терапії, а в деяких випадках – хірургічного втручання. На тонзиліт частіше хворіють діти, але він може розвинутися у людей будь-якого віку.

Симптоми тонзиліту

Ознаки тонзиліту залежать від його форми та протікання. При простій формі спостерігаються лише місцеві симптоми. Токсико-алергічний варіант супроводжується поразкою як мигдаликів, так і внутрішніх органів. Лікування такої форми хронічного тонзиліту має починатися якомога раніше.

Можливі симптоми тонзиліту:

 • біль у горлі, дискомфорт при ковтанні, у маленьких дітей можлива відмова від їжі;
 • ознаки інтоксикації – лихоманка, біль голови, слабкість;
 • почервоніння, набряк мигдалин, поява на них білого нальоту чи гнійних пробок;
 • захриплість голосу, кашель, неприємний запах з рота;
 • біль у животі, нудота та блювання;
 • збільшення та болючість шийних лімфовузлів;
 • нежить, почервоніння очей, біль у вусі.

З появою перших симптомів тонзиліту необхідно звернутися до лікаря, оскільки це захворювання може перейти в хронічну форму або спричинити ускладнення з боку внутрішніх органів.

Причини тонзиліту

Тонзиліт – інфекційне захворювання. Його можуть викликати різні види вірусів:

 • аденовірус, ентеровірус, віруси грипу та парагрипу;
 • вірус Епштейн-Барра, цитомегаловірусна інфекція;
 • збудники кору, простого герпесу та інші.

Бактеріальний тонзиліт найчастіше викликається стрептококами. Його також можуть викликати стафілококи, гонококи, коринебактерії дифтерії, анаеробна флора, спірохети. У маленьких дітей іноді трапляється кандидозна ангіна. У розвитку хвороби беруть участь і фактори, що знижують загальну опірність організму: переохолодження, недостатнє харчування, тривала емоційна напруга тощо. Лікування тонзиліту залежить від його причин. Для визначення збудника потрібне своєчасне звернення до лікаря.

Види лікування тонзиліту

Терапія гострого тонзиліту проводиться з огляду на його причину. При бактеріальній ангіні призначаються антибіотики. Застосовуються протизапальні, жарознижувальні, знеболювальні засоби, полоскання горла розчинами антисептиків. Лікування хронічного тонзиліту включає зовнішню терапію, промивання мигдаликів, фізіотерапію, хірургічне втручання.

Лікування тонзиліту в домашніх умовах

У період ремісії захворювання для механічного видалення збудників та підвищення реактивності організму можна використовувати такі засоби:

 • нанесення на мигдалики суміші із соку алое (1 частина) та меду (3 частини);
 • полоскання горла настоями лікарських трав (ромашки, деревію, звіробою, липового кольору, часнику, евкаліпта);
 • застосування прополісу у вигляді шматочків або прийом внутрішньо розчину прополісу в теплому молоці.

Медикаментозне лікування тонзиліту

Консервативна терапія призначається при гострому тонзиліті (ангіні), загостренні хронічного процесу. Призначаються антибактеріальні препарати та симптоматичні засоби. У період ремісії 2-3 рази на рік показані курси промивання мигдалин тривалістю по 10 днів. Лакуни промивають розчинами антисептиків та імуностимуляторів: інтерферону, левамізолу, лізоциму та інших. Після промивання поверхню мигдалин обробляють розчином люголя або колларголом. Використовується курсове опромінення гелій-неоновим лазером або низькоінтенсивним червоним некогерентним світлом, УФО, ультразвукова терапія, УВЧ та інші фізіотерапевтичні методики. Таке лікування не може повністю позбавити пацієнта тонзиліту. Воно допомагає лише знизити частоту загострень та зменшити ризик ускладнень хвороби. При неефективності консервативних методів протягом 1-2 років показано хірургічне втручання.

Операції при тонзиліті

Якщо консервативне лікування недостатньо ефективне, а також при ІІ ступені тяжкості токсико-алергічної форми необхідно видалення уражених мигдаликів. Втручання усуває джерело хронічної інфекції, що дозволяє швидше усунути патологію внутрішніх органів. Видалення мигдаликів проводиться за класичною методикою (тонзилектомія), а також з використанням гольмієвого лазера.

Переваги традиційної тонзилектомії:

 • можливе використання загальної анестезії, що допомагає ефективно виконати операцію у дітей, а також у дорослих із посиленим блювотним рефлексом;
 • наркоз дає можливість провести операцію у хворих із супутньою гіпертонією.

В інших випадках лазерна методика має безперечні переваги для пацієнта. Плюси лазерної тонзилектомії:

 • відсутність кровотечі, яка негативно позначається на стані внутрішніх органів;
 • відсутність ризику інфікування післяопераційної області та необхідності призначення у післяопераційному періоді антибіотиків;
 • дуже низька ймовірність післяопераційних ускладнень;
 • можливість виконання у амбулаторних умовах під місцевою анестезією;
 • мінімальна тривалість операції та короткий відновлювальний період після неї;
 • висока ефективність, низька травматичність, відсутність больового синдрому.

Записатися на консультацію з лікування тонзиліту у медичний центр імені Тарасюка у Рівному

У нашому медичному центрі здійснюються всі види лікування тонзиліту. Звернувшись до нас, кожен пацієнт отримує консультацію досвідченого лікаря та лікування на сучасному обладнанні, що дає можливість швидко і повністю позбутися хронічного тонзиліту. Усі співробітники нашого центру пройшли спеціальну підготовку, що забезпечує чудові результати хірургічного втручання. Для запису на консультацію подзвоніть нам за номером +380 (98) 610-84-61 або ж заповніть форму нижче: наші консультанти наберуть вас і дадуть відповіді на всі запитання.

Середа, 18 травня 2022 20:54

Все про зменшення живота

Абдомінопластика - це хірургічна корекція фігури в зоні живота та талії. Суть операційного втручання зводиться до висічення шкірно-жирового фартуха: живіт стає підтягнутим, покращується тонус передньої черевної стінки, формується нова лінія талії. Існує ряд причин для появи зайвого жиру в зоні живота, але практично будь-яку з них можна вирішити через хірургічне втручання.

Жир на животі: причини появи у жінок та чоловіків

Поширені причини зайвого жиру на животі включають в себе:

  • 1. Погане харчування

Цукрова їжа, наприклад торти та цукерки, а також напої, такі як газована вода та фруктовий сік, можуть викликати збільшення ваги та зменшити здатність людини спалювати жир. Дієти з низьким вмістом білка і високим вмістом вуглеводів також можуть вплинути на вагу. Білок допомагає людині відчувати ситість довше, а люди, які не включають пісний білок у свій раціон, зазвичай їдять більше.

  • 2. Відсутність фізичних навантажень

Якщо людина споживає більше калорій, ніж спалює, вона набирає вагу. Неактивний спосіб життя ускладнює позбавлення людини від зайвого жиру, особливо навколо живота.

  • 3. Стрес

Люди часто тягнуться до їжі, щоб розслабитися, коли відчувають стрес. Кортизол змушує ці зайві калорії залишатися навколо живота та інших ділянок тіла для подальшого використання.

  • 4. Поганий сон

Коротка тривалість сну пов’язана зі збільшенням споживання їжі, що може відігравати певну роль у відкладенні жиру на животі. Недостатня кількість сну також потенційно може призвести до нездорової харчової поведінки, наприклад, емоційного харчування.

Вправи для зменшення живота

Ось декілька простих вправ, з яких можна розпочати свою боротьбу з зайвою вагою.

Вправа «Вакуум»

Ця дихальна вправа допомагає скоротити поперечні м'язи живота, у результаті вони «горять». Встаньте прямо, поставте ноги на ширині плечей, покладіть руки на стегна і трохи нахиліться вперед. Повільно робіть глибокий вдих через ніс, набравши максимально можливу кількість повітря. Далі - потужний видих, якомога сильніше втягніть і притисніть стінки живота до спини. Затримайтеся у цій позиції на 15-20 секунд, повторіть 3-5 підходів.

Планка

У положенні упор на прямих руках зробіть пряму лінію від шиї до куприка. Ноги мають бути прямі. Вправа виконується не лише на початку, а й наприкінці комплексу за одним підходом по одній хвилині.

Ножиці

Лежачи на спині, руки витягуємо вздовж корпусу. Прямі ноги піднімаємо над підлогою в рухах, що схрещуються. При цьому поперек не має відриватися від підлоги.

Дієти для зменшення живота

Забрати жирові відкладення в області талії не вийде без перегляду меню. Будь-яка програма харчування для схуднення живота має прицільну дію і працює локально, коригуючи саме «рятувальний круг» на боках.

Увага! Задуматися про дієту потрібно, якщо обсяг талії перевищує 80-88 см у жінок та 90-102 см у чоловіків залежно від зростання. Нормальним вважається співвідношення обсягу талії до зросту менше 0,5 для чоловіків та жінок. Тобто талія має бути меншою половини зросту людини. Якщо талія ширша за стегна, зміною раціону не обійтися - терміново до записуйтеся на прийом! Щоб схуднути в талії, їжте ягоди, фрукти та овочі, що не містять крохмалю. Введіть у раціон цілісні злаки, страви з риби та морепродуктів, пісне м'ясо, сир. Як перекус вживайте горіхи, насіння, нежирні молочні продукти. Замініть тваринні жири олією. Намагайтеся виключити зі свого раціону такі продукти:

    • алкоголь;
    • копченості;
    • спреди та маргарин;
    • солодощі, борошняне;
    • смажена їжа;цукор;
    • солодкі напої, у тому числі фруктові соки та газування;
    • каші швидкого приготування.

Записатися на консультацію з приводу зменшення живота до лікаря Тарасюка у Рівному

Можливо, ви вже пробували всі вищенаведені поради, однак нічого не допомогло? Не в усіх випадках фізичні вправи та дієта можуть дати тіло вашої мрії, однак вихід в такій ситуації все одно є: звернення до спеціалістів. Для повної консультації з приводу зменшення живота ви можете подзвонити нам за номером на сайті, або ж просто заповнити форму нижче: наші консультанти самі зроблять дзвінок та дадуть відповідь на всі запитання. Спробуйте новітні методи зменшення живота, можливо, це саме те, що вирішить вашу проблему. Подивитися на результати операцій ви можете в інстаграмі клініки.

Середа, 05 січня 2022 10:57

Видалення аденоїдів

Аденоїдні тканини (або носоглотковий мигдалик) або їх залишки можуть зберігатися до дорослого віку. Цей орган є «зайвим», часто стає осередком небезпечних інфекцій, заважає нормальному функціонуванню носа (аж до виникнення хропіння), тому є всі показання для його хірургічного видалення.

Показання для видалення аденоїдів

Глоткові мигдалики виконують захисну функцію. Але вона реалізується лише за їх нормального розміру. При збільшених мигдаликах повітря при попаданні в порожнину носа перестає зігріватися та очищатися - він відразу надходить у нижні відділи дихальних шляхів, провокуючи загострення хронічних захворювань бронхів та легень, респіраторно-вірусних хвороб.

Причини для видалення аденоїдів:

 • зниження імунітету;
 • порушення носового дихання;
 • асиметрія рис;
 • порушення слуху;
 • гугнявість голосу;
 • часті інфекційно-запальні процеси в глотці, порожнині носа та дихальних шляхах;
 • головний біль на тлі хронічної гіпоксії;
 • формування неправильного прикусу через постійно відкритий рот.

Аденоїди порушують відтік слизу, заважають нормальному тканинному диханню, що створює передумови розвитку інфекційних процесів та частих загострень ЛОР-захворювань. Інфекція з аденоїдних вегетацій легко поширюється на сусідні тканини та з потоком крові розноситься до інших органів.

Післяопераційна реабілітація

Аденоїди видаляються лазером, шейвер системою або класичним хірургічним методом.Після операції пацієнти почуваються добре та вже у першу добу можуть залишити медичний центр. Больових відчуттів в післяопераційний період практично немає.

Існує багато міфів щодо негативних наслідків видалення аденоїдів. Проте операція значно покращує якість життя і загальне самопочуття. Ускладнення можливі лише при алергічному статусі або неповному видаленні тканини аденоїдів (у цих випадках аденоїдна тканина розростається наново, тобто відбувається рецидив).

Видалення аденоїдів у Рівному: ціни, як записатися на прийом

Медичний центр лікаря Тарасюка пропонує безкоштовну консультацію та якісне проведення операції з видалення аденоїдів у Рівному. Залишилися питання? Подзвоніть нам за номером +380 (98) 610-84-61 або +380 (97) 91-90-303, отримайте безкоштовну консультацію та дізнайтеся ціни на видалення аденоїдів. Також ви можете залишити онлайн-заявку нижче. Результати операцій можна подивитися на нашій інстаграм-сторінці.

Вівторок, 04 січня 2022 12:30

Видалення грижі

Грижа - це отвір або "слабке" місце в м'язах передньої черевної стінки - так звані "грижові ворота", - через яке під шкіру виходять органи або жирова тканина. В результаті утворюється помітна підшкірна опуклість, а тканини, що виходять в грижовий мішок, здавлені та завдають болю і дискомфорту. Найчастіше через грижові ворота випадають петлі кишківника.

Показання для видалення грижі

Грижа завдає болю та дискомфорту, деякі хворі відчувають, що щось вийшло назовні чи відчувають відчуття розриву. Інші симптоми:

  • відчуття тиску на передню черевну стінку;
  • біль та печіння;
  • відчуття ослабленості;
  • опуклість може з'являтися при кашлі, чханні, напруженні і зникати в положенні лежачи;
  • при напруженні, кашлі, піднятті тяжкості біль посилюється.

Реабілітація після видалення грижі

Відновлення після такої операції вимагає небагато часу, якщо її проведено сучасними методиками. Зокрема, у разі лапароскопічного видалення грижі. Після оперативного втручання хворому необхідно пройти незначний курс реабілітаційних процедур для відновлення нормальної функціональності та працездатності. При цьому, пацієнт може залишити медичний центр на другий день після проведення операції. Найчастіше реабілітація займає від 7 до 10 днів, залежно від складності вихідного стану хворого та його показників після операції.

Протягом усього періоду реабілітації пацієнт знаходиться під постійним контролем працівників медичного центру лікаря Тарасюка. Для максимально комфортного перебування в клініці передбачені зручні палати, облаштована та відгороджена власна територія з бесідками та доріжками для прогулянки на свіжому повітрі. Переглянути фото медичного центру та території навколо можна на цьому сайті.

Видалення грижі у Рівному: ціни, як записатися на прийом

Медичний центр лікаря Тарасюка пропонує безкоштовну консультацію та якісне проведення операції з видалення грижі у Рівному. Залишилися питання? Подзвоніть нам за номером+380 (98) 610-84-61 або +380 (97) 91-90-303, отримайте безкоштовну консультацію та дізнайтеся ціни на видалення грижі. Також ви можете залишити онлайн-заявку нижче. Результати операцій з видалення грижі можна подивитися на нашій інстаграм-сторінці.


Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я
Copyright © 2022 Медичний центр ТОВ "Медичний центр лікаря Тарасюка".
Ліц. МОЗ України №627 від 02.04.2021 року; Ліц. МОЗ України АА, №367933 від 19.09.2007 р.